Redakcja


Joanna Walentowska - sekretarz redakcji
Ukończyła filologię rosyjską na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Swoją karierę wydawniczą zaczynała 14 lat temu. Przeszła niemalże wszystkie szczeble kariery w branży. Była pomysłodawczynią i współtwórczynią wielu serii wydawniczych. Prywatnie: miłośniczka kryminologii, dobrej literatury, polskiego kina oraz fanka Anthony'ego Hopkinsa. Mama Nadii.


Kontakt: quiximedia@gmail.com lub 52 551 37 66

  

 

 

 

 

 

 


Monika Frąckowiak - redaktor prowadząca

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie studiów współpracowała z lokalnymi gazetami, m.in. "Gazetą Wyborczą" i "Gazetą Pomorską". Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2007 r. w Oficynie Wydawniczej BRANTA, gdzie zdobyła doświadczenie w pracy redaktora. Poznała zarówno specyfikę branży wydawniczej, jak i funkcjonowanie wydawnictwa oraz jego poszczególnych działów. Cechuje ją sumienność, dokładność oraz ciągłe doskonalenie własnych umiejętności. Prywatnie: miłośniczka czeskiego kina, Pragi i humoru Woody'ego Allena. Mama Ali i Szymona.


Kontakt: redakcja.quixi@gmail.com lub 52 551 37 66

 

 

 
Agata Sara Strzałkowska – dyrektor artystyczny
Fotograf i grafik; specjalizuje się w kreowaniu form płaszczyznowych ze szczególnym uwzględnieniem rysunku, typografii i ornamentyki; zafascynowana plakatem okresu międzywojennego oraz twórczością największych światowych ilustratorów, m.in. Bayleya, Flona i J. Morgan; karierę zawodową związała z wydawnictwem w 2010 roku; prywatnie miłośniczka muzyki reggae i tańca. Mama Fruzi i Jagny.


Kontakt: agatasarabochen@gmail.com lub 52 551 37 66


 

 

Danuta Jarocińska - redaktor wydawniczy

Absolwentka polonistyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy (1979 r.). Praca dyplomowa z dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, po obronie (1984 r.), została obłożona zakazem publikacji.

W latach 1980-1986 publicystka działu kultury Ilustrowanego Kuriera Polskiego w Bydgoszczy, później (1986-1998) nauczyciel akademicki w Zakładzie Językoznawstwa obecnego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W ramach własnej działalności gospodarczej prowadziła zajęcia z pragmatyki językowej m.in. w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu i Psychologicznej Akademii Umiejętności.

W kręgu zainteresowań znajduje się literatura faktu, muzyka okresu klasycyzmu i romantyzmu, teatr (syn Robert jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie), sztuki plastyczne (zwłaszcza, gdy ze znawstwem przybliża je córka Julia – historyk sztuki), a także siatkówka i tenis ziemny. Twardo stąpającym po ziemi realistą jest w rodzinie, od ponad 40 lat, mąż Marek, ekonomista.

 


Agnieszka Jamroży-Morawska - redaktor prowadząca

Absolwentka filologii polskiej ze specjalizacją dziennikarską Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Dziennikarka, publicystka i redaktorka lokalnych mediów. Pasjonatka komunikacji medialnej, promocji, zarządzania informacją i komunikacją społeczną. Prowadzi badania nad mediami i nad opinią publiczną. Doświadczenia z zakresu PR zdobywała w międzynarodowej agencji. W wolnych chwilach autorka przewodników turystycznych. Obecnie swoją karierę zawodową związała z wydawnictwem Quixi Media, gdzie zdobywa cenne doświadczenie w pracy redaktora. Prywatnie: miłośniczka twórczości Katarzyny Nosowskiej, dobrej literatury, fanka rocka i islandzkiej grupy Sigur Rós. Mama Mani i dwóch pasiastych kotek – Kafki i Musli.


Kontakt: quixi.redakcja@gmail.com lub 52 551 37 66

 Rafał Wiśniewski – redaktor techniczny

Specjalista z wieloletnim doświadczeniem. Związany z Wydawnictwem od 2000 roku. Do jego zadań należy dbałość o graficzną szatę publikacji. Odpowiedzialny jest za fonty i wizualną stronę tekstów. To od niego zależy wielkość i miejsce ulokowania wszelkiego rodzaju zdjęć, tabel, szkiców czy rysunków oraz ostateczna akceptacja publikacji do druku. Na co dzień schowany za wielkimi monitorami. Prywatnie: kawaler i sybaryta; kocha kobiety, dobre alkohole i kuchnię polską.


Kontakt: biuro@topstudio.com.pl lub 52 551 37 66
 

 Magdalena Dolny – tłumacz

Wielokrotnie nagradzana, utalentowana tłumaczka języka angielskiego. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doskonale radzi sobie zarówno z literaturą i publicystyką, jak i trudnym językiem technicznym. Perfekcjonistka. Wiele godzin spędza nad szlifowaniem własnych przekładów, kwerendy w bibliotekach, konsultacje z branżowymi fachowcami, redaktorami i autorami. Ponadto eseistka i krytyk literacki. Fascynuje się marketingiem narracyjnym i wykorzystywaniem wartościowych treści w Internecie. Interesuje się literaturą detekstywistyczną i kryminalną. Lubi thillery oraz .... zagadnienia związane z medycyną sądową! Jacek Sowiński – dziennikarz, redaktor

 

Doskonale wykształcony humanista. Człowiek renesansu. Wszechstronny dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma liczne reportaże, wywiady, recenzje, powieści, opowiadania, poradniki, artykuły internetowe, teksty reklamowe, treści do stron internetowych. Doskonale odnajduje się w specyfice nowych mediów. Poza pisaniem zajmuje się również redagowaniem i korektą tekstów. Mistrz kreacji nowych publikacji.

 

 

 

Kontakt: sowiński@quixi.pl lub 52 551 37 66